Pas fitores

LAJMI I FUNDIT: Khabibi tërhiqet nga UFC si kampion

Khabib Nurmagomedov ka arritur ta mbrojë titullin e tij në garën UFC, të kategorisë së lehtë.

Ai e ka mposhtuar Gaethje në raudin e dytë të ndeshjes, në artet marciale të përziera. 

Khabibi pas ndeshje ka thënë se i ka premtuar nënës së tij se nuk do të ndeshet më.

“Kur UFC më thirri për Justinin, bisedova me nënën dhe babain tij. I premtova asaj që kjo do të jetë ndeshja ime e fundit. E dhashë fjalën dhe duhet ta mbaj atë. Kampion i padiskutueshëm, mendoj se e meritoj këtë”, ka deklaruar ai.

“Nuk ka më gjasa që të vij këtu të ndeshem pa babain tim”, ka thënë ai.