Ky mund të jetë trajner i ri i Real Madridit, jo Conte

Ish-trajneri i Evertonit, tani trajner aktual i Kombëtares belge, Roberto Martinez, raportohet se është kandidati i mundshëm për ta zënë vendin e Julen Lopeteguit.

Real Madridi momentalisht është në pozitën e katër të tabelës në La Liga, dhe nuk di për fitore në katër ndeshje e fundit, ku tri prej tyre i ka humbur.

Antonio Conte në anën tjetër është përfolur për t’u bërë trajner i mbretërve, dhe se e ka pranuar pozitën e trajnerit.

Mirëpo emri i fundit është Roberto Martinez, i cili e dërgoi Belgjikën deri në gjysmëfinale të Kupës së Botës gjatë verës në Rusi, dhe e zuri vendin e tretë në këtë kompeticion.