Ylli kosovar

Ky është super-goli që e realizoi sot Edon Zhegrova

Baseli e ka mposhtur sot Luzernin me rezultat minimal 3-2, ndeshje kjo e vlefshme për Super Ligën zvicerane, xhiroja e tretë.

Në këtë ballafaqim, shkëlqeu sulmuesi nga Kosova, Edon Zhegrova i cili në minutën e 36’ realizoi golin e dytë për vendasit dhe ishte një gol i cili erdhi pas një driblimi fantastik në mesin e mbrojtjes së kundërsharit.

Ky ishte goli I mrekullueshëm I Zhegrovës:

Shpërndaje