Angli

Ky është lojtari më i mirë në Premierligë për muajin tetor (VIDEO)

Është zbuluar lojtari më i mirë për muajin tetor në Premierligë. Ylli i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang e ka marrë këtë çmim.
Që nga marsi 2015 kur e kishte fituar Olivier Giroud, lojtarët e Arsenalit nuk kanë marrë një çmim të tillë.

Sulmuesi i Arsenalit i ka shënuar pesë gola dhe ka bërë një asistim në tri ndeshje.

Aubameyang erdhi në janar të këtij viti nga Borussia Dortmund, dhe stinorin e tij nga fillimi për Arsenalin e ka filluar shumë mirë.