Konfirmohet nga klubi

Ky është largimi i parë nga FC Prishtina

Ka ardhur largimi i parë i konfirmuar nga FC Prishtina.

Mesfushori nga Shqipëria, Ardit Hila tashmë ka njoftuar për ‘divorcin’ me skuadrën fituese të Kupës nga Kosova.

“Përshëndetje miq. Nga sot njoftoi se nuk do të jem pjesë e FC Prishtinës”.

“Kaloi një vit i suksesshëm si ai i fitimit të Kupës së Kosovës”.

“Faleminderit të gjithë pjesëtarëve të klubit dhe shokët e ekipit, gjithashtu i uroj shumë suksese në eleminatore të Ligës së Evopës”, ka shkruar Hila në profilin e tij.