Ky është kundërshtari “bishë” i McGregor VIDEO

Khabib Nurmagomeov do të jetë kundërshtari i radhës për Connor McGregor.

Skocezi ka qenë fytyra e UFC-së për vite me radhë, mirëpo së fundmi ai nuk ka qenë aktiv.

Ndeshjën e tij të fundit madje e ka zhvilluar në një sport tjetër, në boks, kundër të pa mposhturit Floyd Mayweather.

Rikthimin në UFC, McGregor ka zgjedhur ta bëjë ndaj një kundërshtari shumë të rrezikshëm.

Nurmagomedov, momentalisht është nga më të mirët në UFC.

Më poshtë mund të shihni videon që tregon rrezikshmërinë dhe aftësitë e tija për të luftuar.

https://www.youtube.com/watch?v=rnG99oCxcW8