Liga e Kombeve

Kroaci – Angli, ndeshja përfundon pa gola

Nuk ka pasur fitues në ndeshjen ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë në Ligën e Kombeve.

Në një ndeshje të baraspeshuar asnjëra prej skuadrave nuk arriti të gjejë rrugën e golit në këtë përballje.

Përkundër që Anglia pati më tepër në posedim topin, ishte nënkampioni i Botës që krijoi më tepër raste shënimi se kundërshtari, megjithatë pa efikasitet.

Anglia e Kroacia janë në vendin e dytë dhe tretë në Grupin 4 të Ligës A në Ligën e Kombeve, derisa lider është Spanja me gjashtë pikë.