Kosovarët spektakël në Ishujt Faroe, ngritin flamurin

Emocionet e kosovarëve përpara ndeshjes Ishujt Faroe – Kosova tashmë kanë filluar.

Sonte prej orës 18:00 pritet të nis ndeshja në kuadër të Ligës së Kombeve, ku Kombëtarja e Kosovës tenton ta marrë fitoren e tretë në këtë garën e re evropiane.

Në këtë video një tifoz kosovar ka marrë një flamur, në të cilin është emri i Kosovës, dhe ngjyrat e saj, dhe po e valon në Ishujt Faroe, raporton Gazeta Express.

Personi që po e mban flamurin është Flori Kajtazi.

Mbështetja e shqiptarëve nuk ka munguar as dje në arritjen e Kombëtares së Kosovës në Faroe.

Në hyrje të hotelit, lojtarët e Kosovës u pritën nga një familje kosovare, dhe fëmijët e kësaj familje ishin të veshur me flamuj të Kosovës, ku pastaj me ta presidenti i FFK-së Agim Ademi e bëri një fotografi, dhe i falënderoi për mikpritjen.