UFC

Khabib pritet si hero në vendlindje pas triumfit ndaj McGregorit

Khabib Nurmagomedov i kthye të hënën në vendlindjen e tij, Dagestan, pas fitores historike të arritur nga McGregor në Las Vegas. Ai u prit si hero në në Anzhi Arena, ku ishin grumbulluar për të përshëndetur me mijëra fansa, shumë prej të cilëve tentuat ta takonin nga afër idhullin e tyre të UFC.

Nurmagomedov nuk ngurroi të kërkonte falje para fansave të tij për sherrin masiv pas duelit, ku ai ishte iniciator duke sulmues madhe jashtë kafazit pjesëtar të stafit të Mgregor.

Për tifozët e Murmagomedov nuk kishte vend për shfajësim. Ata ishin të lumtur për këtë fitore dhe u ekzaltuan edhe më shumë kur luftëtari nga Dagestani u tregoi gjerdanin e artë. /SS/