AS ROMA

Këta super-lojtarë u shitën nga Roma vetëm në tri vitet e fundit

AS ROMA po kalon në një krizë rezultatesh në Serie A

Klubi ka mbledhur vetëm 21 pikë në 15 ndeshjet e para të kampionatit duke u renditur e teta në tabelë, raporton Ballkani.info.

Presidenti i Romës, James Pallotta ka shpallur klubin në shitje, ku për shitjen e aksioneve kërkon 800 milionë euro.

Por vetëm në tri vitit e fundit Roma ka shitur super yje. Muhamed Salahan dhe portierin, Alisson që u transferua në Liverpool. Mesfushorin, Pijanic që u transferua në Juventues, Nainggolan që u transferua në Inter etj.

Ja si do të ishte formacioni i klubit, lojtarë të cilët për pak vite u shitën nga Roma. /Ballkani.info/