Boks

Kështu duket fytyra e Furyt pas meçit me Wilder

Meçi mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury nuk ka dhuruar fitues në luftën për peshat e rënda në boks të zhvilluar në Los Anxhelos.

Boksieri amerikan, Deontay Wilder ka arritur të ruajë titullin e WBC në peshat e rënda, edhe pas meçit kundër Fury.

Lufta mes këtyre dy boksierëve ishte vërtetë e madhe, për të marrë epitetin e meçit të vitit 2018.

Goditjet e fuqishme të Wilder, i kanë lënë disa shenja në fytyrë Furyt.

Se si duket fytyra e Furyt pas meçit me Wilder, mund ta shikoni në fotografinë e mëposhtme.