KB Trepça

KB Trepça bën rikthim senzacional, mposht KB Pejën në Karagaç për siguruar finalen e Kupës

KB Trepça ka bërë rikthim senzacional duke mposhtur KB Pejën në Karagaç për të siguruar finalen e Kupës së Kosovës në basketboll.

Përderisa KB Trepça po humbte me 20 pikë diferencë në dy çerekat e parë, xehetarët u rikthyen fuqishëm, shkruan Jepi zë.

Mitrovicasi treguan karakter shumë të fortë, ndërsa loja kolektive dhe mbrojtja e angazhuar solli fitoren.

Minatorët tani presin në finalen e kupës, fituesin e ndeshjes Bashkimi – Ylli.