Kasami pritet të prezantohet sot te gjiganti grek Olympiacos

Pajtim Kasami ka disa muaj që ka mbetur futbollist i lirë pas largimit nga gjiganti zviceran Basel.

Mesfushori shqiptar do të rikthehet në elitën e futbollit grek pas disa viteve të kaluara në vendlindjen e tij Zvicër.

30-vjeçari ka arritur marrëveshje me gjigantin grek Olympiacos ku pritet të zyrtarizohet gjatë ditës së sotme.

Kasami i ka kryer testet mjekësore ditën e enjte në Athinë, derisa sot është koha e zyrtarizimit dhe prezantimit të tij si futbollist i Olympiacos.

Kjo është hera e dytë që Kasami do të jetë në futbollin grek, pasi ai edhe më parë ka veshur fanellën e Olympiacos.

Ish-reprezentuesi zviceran ka qenë pjesë e gjigantit grek nga viti 2014 deri më 2017, përjashto një sezon ku ishte i huazuar te Nottingham Forest.

Olympiacos ka bërë afrime të bujshme, pasi ka siguruar edhe shërbimet e Marcelos nga Real Madrid dhe James Rodriguez./Telegrafi/