Kupa e Italisë

Juventusi, Interi, Milani, Roma…mësojnë kundërshtarët në Kupën e Italisë

Është tërhequr shorti për 1/8-ën e finales së Kupës së Italisë, me Milanin që do të luajë jashtë kundër Sampdoria dhe Napolin që pret Sassuolon.

Tashmë orari i këtyre ndeshjeve është konfirmuar, por shorti kishte mbetur për të përcaktuar skuadrat vendasi dhe mysafire.

Më 12 janar, Juventusi udhëton në Bologna, Lazio pret Novara-n dhe Milan luan jashtë kundër Sampdorias.

Ndeshjet e tjera përfshinë Napoli-Sassuolo dhe Torino-Fiorentina, përderisa Roma pret skuadrën e Serie C, Virtus Entella.

Çiftet e 1/8-en e finales së Kopa Italia

12 janar, e shtunë

Bologna-Juventus

Lazio-Novara

Sampdoria-Milan

13 janar, e diel

Inter-Benevento

Napoli-Sassuolo

Torino-Fiorentina

14 janar, të hënën

Cagliari-Atalanta

Roma-Virtus Entella