Juventusi interesohet për dy lojtarë tjerë të Real Madridit

Nëse një futbollist ka probleme në skuadrën e tij, zakonisht zërat e merkatos shtohen.

Dhe kur bëhet fjalë për një futbollist si Isco, atëherë klubet më të mëdha europiane janë gati për t’u hedhur në sulm. Pas problemeve të raportuara me Santiago Solarin, gazeta spanjolle “AS”, e cila është një nga më të afërtat me Real Madridin, raporton se për mesfushorin është një luftë e hapur midis Juventusit dhe Manchester Cityt.

Massimiliano Allegri nuk e ka fshehur kurrë admirimin për spanjollin, i cili shkëlqeu nën sytë e tranjerit italian, në një ndeshje Milan-Malaga të vitit 2012. Nëse situata vazhdon të mos ketë ndryshim, për Iscon nuk ka dyshime. Largimi është zgjidhja e duhur, e ndoshta që në janar.

Por, jo vetëm Isco. Mësohet se “Zonja e Vjetër” kërkon t’i rrëmbejë madrilenëve një tjetër lojtar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e krahut të majtë, Marcelo. 30-vjeçari brazilian, dëshiron të nënshkruajë atë që mund të jetë kontrata e fundit e majmë, me një klub të niveleve të larta.

Dhe nëse Reali nuk ia garanton këtë, duket se ai është gati për t’iu bashkuar mikut të tij të ngushtë Cristiano Ronaldo tek Juventusi, dhe pse jo, bashkë me Iscon.

Te “Los Blancos”, pritet të ketë një revolucion, dhe nuk mund të niset një cikël i ri pa largimin e disa prej më të “vjetërve” në skuadër.