Futboll

Juventus dhe PSG po e projektojnë shkëmbimin Dybala – Neymar

Juventusi ka pyetur Paris Saint-Germainin në lidhje me nënshkrimin e Neymarit në një marrëveshje shkëmbimi që përfshin Paulo Dybalan, raporton Globoesporte.

Ueb-faqja e njohur braziliane raporton këtë mbrëmje se të dy klubet kanë filluar negociatat.

Interesimi i skuadrës franceze për Dybalan nuk është sekret dhe La Joya hodhi poshtë transferimet te Manchester United dhe Tottenham Hotspur.

Marrëveshja nuk u arrit për shkak të drejtat e imazhit dhe kërkesa për një pagë më të lartë, por gjithashtu u përfol për muaj me radhë se argjentinasi do të largohej nga Torino vetëm për në Paris.

Neymar, ndërkohë, është i dëshpëruar që të largohet nga “Parc des Princes” dhe bisedimet me Real Madridin dhe Barcelonën ende janë të stagnuar.

Afati i transferimeve mbyllet në Itali, Spanjë dhe Francë më 2 shtator, kështu që ka akoma kohë për të punuar në një marrëveshje mahnitëse.

Do ta sillte Neymarin te Juventusi vetëm një vit pasi Cristiano Ronaldo kaloi në Torino dhe do të bënte të qartë qëllimin e tyre për të fituar Ligën e Kampionëve.

Derisa Neymar konsiderohet në vlerën e 222 milionë eurove, nga ana tjetër Dybala vlerësohet afërsisht 100 milionë euro, kjo do të thotë se Bianconerët do të duhet të përfshijë një shumë të madhe parash ose më shumë lojtarë në këmbim, por Dybala me siguri do të hapte derën.

loading…