Jo vetëm COVID-19, Italia nuk gjen qetësi, shembet ura gjigante

Një urë në një rrugë provinciale në veri të Italisë u shemb të mërkurën, ku si pasojë ka mbetur i lënduar një shofer i kamionit.

Njoftimin e dha një zëdhënës i brigadës së zjarrit.

“E gjithë ura u shemb në 10:25 (08:25 GMT) pranë qytetit Aulla, afërsisht në mes të rrugës midis Xhenovës dhe Firencës”,tha zëdhënësi.

Ai po ashtu tha se ekipi i zjarrfikësve intervenoi menjëherë