Shani Tarashaj

Ish-futbollisti i Premierligës martohet në Prizren

Ish-futbollisti i Evertonit, Shani Tarashaj i ka dhënë fund beqarisë.

26 vjeçari është martuar me një ceremoni në qytetin e Prizrenit.

Tarashaj ishte një lojtar shumë premtues sa ishte te Grasshoppers derisa u transferua te Everton.

Tarashaj nuk arriti të gjej vetën në Premierligë dhe më pas në Bundesligë te Frankfurti si i huazuar.

Në tri sezonet e fundit, Shani Tarashaj nuk ka shënuar asnjë gol.