Serie A

Interi fiton derbin ndaj Napolit në minutat e fundit (VIDEO)

Derbi i kësaj jave në Serie A ndërmjet Interit dhe Napolit i ka takuar atij të parit.

Nerazzurët rrëmbyen pikët e plota duke shënuar fitore minimale prej 1 me 0.

Në minutën e 81 Napoli mbeti pa mbrojtësin Koulibaly që u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, e epërsinë e një lojtari më tepër në fushë e shfrytëzoi Interi.

Ishte Martinez ai që i dha fitoren Interit duke shënuar në minutën e 90+1 pas asistimit nga Keita Balde.

E në minutën e 90+5 me të kuq u ndëshkua edhe Insigne.

Napoli mbetet në vendin e dytë me 41 pikë, kurse në një pozitë më poshtë Interi ka 36 pikë.

https://www.televizioni.tv/upload/videos/2018/12/geXVN1cj9iSTCRMy2uxc_26_340d4e3ebae6806c9787c484d4f4aeee_video_720p_converted.mp4