Derbi

Inter-Milan, gjithçka gati për spektaklin në ‘San Siro’. Formacionet zyrtare

Pak më tepër se një orë përpara se të fillojë supersfida e javës së 9-të të Serie A, Inter dhe Milan kanë zbuluar formacionet zyrtare.

Nuk ka surpriza, për Inter rikthehet Vrsaljko në krahun e djathë, ndërsa Martinez e nis nga stoli.

Edhe te Milan nuk ka surpriza, Musacchio do të formojë dyshen e mbrojtjes me Romagoli ndërsa Suso dhe Calhanoglu do të ndihmojnë Higuain në stol. Crutone e nis nga stoli.

Formacionet

INTER: Handanovic, Vrsaljko, Skriniar, De Vrij, Asamoah, Vecino, Brozovic, Politano, Nainggolan, Perisic, Icardi (c)

MILAN: Donnarumma, Calabria, Musacchio, Romagnoli (c), Rodriguez, Kessie, Biglia, Bonaventura, Suso, Calanoglu, Higuain