Derbi

Icardi hero i Interit, shënon në minutën e 90+2 për ta mposhtur Milanin (VIDEO)

Interi e ka fituar derbin kundër Milanit me rezultat minimal 1-0. Goli i vetëm në ndeshje u shënua në minutën e dytë shtesë.

Golashënues ishte kapiteni, Icardi.

Me këtë fitore, Interi ngjitet në kuotën e 19 pikë dhe renditet në pozitën e tretë në Serie A.

Në anën tjetër, Milani fundoset edhe më shumë, tash është në vendin e 12-të me 12 pikë.

https://www.youtube.com/watch?v=RcCKVqAstbk