Liga e Kombeve

Hoti, Dumoshi dhe Jahjaga në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” para ndeshjes Kosovë – Moldavi

Pas pak çastesh në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Kombëtarja e Kosovës në Futboll do të ballafaqohet me Moldavinë.

Kjo ndeshje është shumë ë rëndësishmë për të siguruar qëndrimin në Ligën C.

Para ndeshjes, stadiumin “Fadil Vokrri” e kanë vizitiar Kryeminsitri I Kosovës, Avdullah Hoti, Ministrja për Rini Kulturë dhe Sport, Vlora Dumoshi si dh eish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Përmes një postimi në “Facebook”, Dumoshi ka njoftuar se te tre së bashku e vizituan stadiumin, aty ku sonte do të përcillet edhe mesazhi në përkrahje të kampanjës “Bëhu zëri im” në përkrahje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.

Postimi i plotë i Vlora Dumishit:

“Forca djelmoshave që sonte sfidohen në lojën kundër Moldavisë.

Bashkë me Kryeministrin Hoti dhe ish-Presidenten Jahjaga sapo vizituam stadiumin “Fadil Vokrri” ku do të mbahet ndeshja e i cili sot është veshur nga “Dardanët” në mbështetje të fushatës senzibilizuese ‘Bëhu zëri im’ në përkrahje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Kjo kampanjë është përkrahur nga Federata e Futbollit të Kosovës dhe Ambasada Britanike në Prishtinë.

Zëri i heroinave të Kosovës sot kumbon për fitoren e madhe!

Përpara djema, ka shkruar ajo