Holanda mposht Gjermaninë pas 16 vitesh

Holanda ka shënuar fitore të thellë ndaj Gjermanisë në kuadër të Ligës së Kombeve, fitorja e parë e “Tulipanëve” ndaj këtij rivali pas 16 vitesh.

3 me 0 ishte rezultati përfundimtar i takimit të sotëm

Ishte mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk ai që shënoi golin e parë në minutën e 30.

E në pjesën e dytë Holanda shënoi edhe dy herë, përmes Depayt dhe Wijnaldumit.

Në Grupin 1 tani Holanda është në vendin e dytë me tre pikë. Gjermania në vendin e tretë ka një pikë.