Kryetari

Haskuka: Nuk i kam hequr fotografitë e heronjve nga zyra, por vjedhësit e komunës

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka reaguar për disa portale se sipas tij janë duke gënjyer se ky i hequr nga zyra e tij figurat kombëtare.

“Unë nga zyret i kam hekë pikërisht këta shpifës që kanë vjedhë me vite Komunën dhe Kosovën. Përndryshe e vetmja fotografi që e kemi hequr nga Prizreni është ajo e Kadri Veselit që me vite të tëra në kundërshtim me ligjin qëndronte në Qendrën Historike” ka shkruar në rrjetin social Haskuka.

Ja postimi i tij i plotë: