Humanisti i njohur

Halil Kastrati jep lajmin e mirë, familja Ahmeti dhuron mbi 53 ari truall për ndërtim të shtëpive

Humanisti i njohur, Halil Kastrati ka dhënë lajmin e mirë përmes një postimi në facebook, transmeton Ballkani.info

“Familja Ahmeti nga fshati Rahovic, komuna e Presheves, dhuroj 53,12 ari truall per Shoqata Bëmirëse Jetimat e Ballkanit ne qytetin e Obiliqit” ka shkruar ai.

Ai tha se ky donacoion është mëse i nevojshëm për ndërtim të shtëpive për ato familje që nuk posedojn truall.

Lajmi i plotë:

MashaAllah 🤲

Na u dhurua , na u be perhajr si dhe u perfundua bartja e pronsise

Familja Ahmeti nga fshati Rahovic, komuna e Presheves, dhuroj 53,12 ari truall per Shoqata Bëmirëse Jetimat e Ballkanit ne qytetin e Obiliqit

Ky donacion eshte mese i nevojshem per ndertim te shtepive per ato familje qe nuk posedojn truall

Zoti i shperblefte