Futboll

Guardiola: Nuk largohem nga City, vetëm nëse më shkarkojnë

Pep Guardiola i ka hedhur poshtë raportimet se mund të marrë një vit pushim dhe se mund të shkojë te Juventusi, pasi do të qëndrojë te Manchester City.

The Sun dhe Mirror shkruajnë se të mërkurën Guardiola mund të largohet.

Ai sot foli për Mundo Deportivo, ku hodhi poshtë të gjitha shkrimet.

“Nuk marr vite pushim, lajmet dalin, kopjohen dhe nuk verifikohen”.

“Unë kam edhe dy vjet të mbetura në kontratën time dhe në qoftë se ata nuk më largojnë, unë do të qëndroj”, ka thënë Guadriola.