LK

Gjithçka gati për superderbi, formacionet zyrtare Inter-Barcelona

Sonte do të luhet njëra prej ndeshjeve më të nxehta në Ligën e Kampionëve, derbi në mes të Interit dhe Barcelonës

Interi hynë në këtë ndeshje shumë i motivuar, pas një fitore të thellë kundër Genoas prej 5-0.

Ata po ashtu kërkojnë që të hakmerren, për humbjen që Barcelona ua shkaktojë atyre dy javë më parë.

Pavarësisht se u tha se do të startojë Messi, Valverde nuk e ka bërë këtë pasi që ka startuar me Dembele, Suarez dhe Coutinho në sulm.

Ndërkohë, sulmit të Interit sonte i prin Icardi me Perisic e Politano.

Formacionet zyrtare: Inter-Barcelona