Austri

Gjakova i pandalshëm, kualifikohet në rrethin e tretë në Grand Prix Austria

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova e ka vazhduar me fitore garën në Grand Prix Upper Austria, ku tani është vetëm një “luftë” larg çerekfinales.

Në kuadër të kategorisë deri në 73 kilogramë, Gjakova e ka mposhtur në raundin e dytë xhudistin austriak, Herbert Wicker.

Tani, në raundin e tretë, Akili do të përballet me xhudistin slloven, Martin Hojak, ku në rast fitoreje do të vazhdon në çerekfinale të kësaj gare.

Kujtojmë që në xhiron e dytë kanë kaluar Laura Fazliu dhe Loriana Kuka.