Manchester City

Futbollisti i Manchester Cityt tentoi të përdhunonte një grua

Mbrojtësi i Manchester Cityt, Benjamin Mendy ka tentuar të përdhunojë një grua që kishte shkuar në shtëpinë e tij për të takuar një tjetër futbollist… Ky ka qene rasti qe ka dale nga seanca dëgjimore në gjykatë.

Femra i tha policisë se 28-vjeçari e sulmoi pasi ajo bëri dush në rezidencën e tij, duke e tërhequr peshqirin dhe duke i thënë se donte ta shihte lakuriq përpara se të përpiqej të kryente marrëdhënie me të.

Gruaja, atëherë 29 vjeçe, ishte takuar me Mendy-n në një klub nate në Barcelonë në tetor 2017 së bashku me një tjetër futbollist francez, Diacko Fofana, u tha një jurie në gjykatën e Chester të mërkurën.

Gruaja, e cila u përshkrua nga prokurori, Timothy Cray QC, si “e kundërta e një grupi futbolli”, i tha policisë se ajo u njoh me Fofanën dhe Mendin nga një promovues i klubit që u ofroi atyre trajtim VIP. “Ne nuk duam të rrimë në radhë dhe gjëra të tjera, kështu që shfrytëzuam mundësinë,” tha ajo në një intervistë.

Vitin tjetër, në tetor 2018, ajo ra dakord të takonte Fofanën në rezidencën shumëmilionëshe të Mendy në Mottram St Andrew, pranë Macclesfield në Cheshire. Atë natë ajo doli për darkë dhe në disa klube në Mançester me futbollistët. Ata shoqëroheshin nga dy gra të tjera, njëra “shumë e bukur” e cila dukej se ishte me Mendin dhe ishte ulur në prehrin e tij, dëgjoi juria.

Në intervistën, e regjistruar në janar të këtij viti, ajo përshkroi se si Mendy filloi të tregonte vëmendjen e saj të padëshiruar në një nga klubet, duke e prekur atë dhe duke thënë: “Kur ai [Fofana] të mos shikojë, unë do të të rrëmbej”.

Ajo tha se mendonte se ai po bënte shaka: “Unë thjesht thashë ‘jo, nuk je’ dhe hoqa duart nga unë. Unë thashë “Unë e dua atë”, si në, unë dua Diackon. E bëra të qartë se qëllimi im ishte i drejtuar vetëm nga Diacko.”

Ajo e kaloi natën me Fofanën, por të nesërmen ishte duke bërë dush kur u prit nga Mendy, tha gjykata. Ajo e përshkroi tronditjen e saj kur futbollisti hyri në tualet i veshur vetëm me pantallona të shkurtra boksiere, duke prekur penisin e tij dhe duke kërkuar ta shihte atë të zhveshur. “U përpoqa të merrja një peshqir dhe ai thoshte se donte vetëm të më shihte”, shkruan Telesport.

Gruaja arriti të mbështillte një peshqir rreth vetes dhe të kapte disa të brendshme, por Mendy ia rrëmbeu, ajo tha: “Ai thjesht nuk donte që unë të kisha rroba. Ai vazhdonte të më pengonte. Unë vazhdova ta shtyja larg, ai vazhdoi të më kapte përsëri.”

Më pas ai e tërhoqi atë në prehër në shtrat përpara se të tentonte ta përdhunonte, dëgjoi juria. Ajo tregoi sesi ai i fliste në frëngjisht, të cilën ajo mund ta fliste dhe ta kuptonte mirë, duke thënë: “Më pëlqen kur flet frëngjisht. Më emocionon. Më pëlqen kur kërcen.”

Në intervistën e saj me video ajo përshkroi konfuzionin e saj për atë që po ndodhte. “Nuk e kuptova pse për shumë arsye. Ai kishte një vajzë kaq të bukur me vete një natë më parë. Ajo ishte kaq e bukur. Nuk e dija se çfarë ndodhi me të. Nuk e dija se çfarë do të donte me mua. Isha konfuz”, tha ajo.

Ajo i dërgoi mesazh një shoqeje për t’i treguar se çfarë kishte ndodhur, por shkoi në polici vetëm në gusht 2021 pas publicitetit të arrestimit të Mendy për përdhunim të grave të tjera.

Mendy mohon se ka tentuar të përdhunojë gruan. Ai mohon gjithsej 10 përdhunime dhe vepra seksuale që përfshijnë shtatë gra. Ai është në gjyq me “rregulluesin” e tij, Louis Saha Matturie, i cili mohon 12 akuza që përfshijnë tetë gra. Rasti vazhdon. /Demokracia.com