aksident

Furgoni përplaset me veturën në “Rrugën e Kombit”, dy vajza të plagosura

Një aksident ka ndodhur në rrugën e Kombit. Dy automjete janë përplasur “kokë më kokë” , një autoveturë me një furgon tek segmentin Milot – Rrubik.

Për pasojë shoferja dhe pasagjerja e njërës pre autoveturave kanë mbetur të plagosura dhe janë dërguar ne spitalin e Rreshenit ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Furgon dhe njëra autoveturë janë përplasur kokë me kokë, ndërsa është përplasur edhe një tjetër autoveturë. Policia po kryen ekspertizën.

Policia e mbërritur në vendngjarje po kryen ekspertizën, ndërsa sipas burimeve paraprake mendohet se shkak ka qenë mos zbatimi i rregullave të qarkullimit rrugor.