Përballja interesante

Formacionet zyrtare të ndeshjes Newcastle-Manchester United

Manchester Unitedi i Ole Gunnar Solskjaer do ta nisë vitin e ri 2019 ndaj Newcastle Unitedit në udhëtim, me shpresën se do ta vazhdojë formën e mrekullueshme me të cilën e mbylli vitin 2018.

Që prej se e mori drejtimin e “Djajve të kuq” si trajner i përkohshëm pas shkarkimit të Jose Mourinhos, Solskjaer i ka fituar të gjitha tri ndeshjet në krye të skuadrës dhe i ka dhënë tjetër pasqyrë ekipit me stilin e futbollit të tij sulmues..

Newcastle është në formë të dobët, pasi e mbylli vitin me vetëm një fitore në shtatë ndeshjet e fundit dhe do të luftojë për mbijetesë.

Skuadra e Rafael Benitez e pret Man Unitedin në “St. James Park” në një ndeshje të xhiros së 21-të, që nis në orën 21:00.