Futboll

Formacionet zyrtare, Shqipëri – Islandë

Shqipëria e pret Islandën në ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen e vlefshme për fazën eliminatore për Euro 2020.

Kuqezinjtë në pesë ndeshje kanë marr gjashtë pikë, duke e mbajtur pozitën e pestë në grup.

Ndeshja ndaj Islandës në shtëpi konsiderohet prej atyre ndeshjeve që duhet të fitohet.

Edy Reja ka bërë disa ndryshime nga përballja e fundit me Francën.

Në portë do të jetë Thomas Strakosha, ndërsa në mbrojtje luajnë nga minuta e parë Kastriot Dermaku dhe Ardijan Ismajli.

Mesfusha vjen me katër, Memushaj, Baew, Gjasula, Lenjani. Sulmi përbëhet nga dyshja Cikaleshi dhe Manaj. /Telegrafi/

Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Çikalleshi, Dermaku, Ismajli

Islanda:

Halldórsson, Hermannsson, R. Sigurdsson, B. Bjarnason, G. Sigurdsson, Árnason, Sigurjónsson, A. Gunnarsson (C), Hallfredsson, Bödvarsson, A. Skúlason

loading…