Formacionet

Formacionet zyrtare: Chelsea luan ndeshjen e sezonit ndaj Aston Villës

Chelsea do ta zhvillojë xhiron e fundit në Ligën Premier për edicionin 2020/21 ndaj Aston Villës në kuadër të javës së 38-të.

The Blues duhet të fitojnë takimin, për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve, në sfidë që fillon në ora 17:00 në stadiumin Villa Park.

Për këtë takim. Aston Villa nuk mund të llogarisë në Ross Barkleyn që është marrëveshje e huazimit, Cash, Sanson dhe Trezeguet, që janë të lënduar.

https://www.sofascore.com/tournament/1/29415/standings/tables/embedStandings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Thomas Tuchel do t’i ketë të gjithë lojtarët më të mirë në dispozicion.

Formacioni startues i Aston Villës:

Formacioni startues i Chelseat: