Premier League

Formacionet zyrtare: Arsenal – Aston Villa

Arsenali dhe Aston Villa i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së gjashtë në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 17:30, do të zhvillohet në stadiumin ‘Emirates’, derisa Gunners shihen si favorit në letër.

Në këtë takim, Arsenali do të jetë pa Alexander Lacazetten që është i lënduar, e natyrisht se do të jetë një mungesë e madhe për ta.

Në anën tjetër, Villa nuk do të mund të llogarisë në lojtarët si, James Chester dhe Jonathan Kodija, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni startues i Arsenalit: Leno, Maitland-Niles, David Luisz, Sokratis, Kolasinac, Xhaka, Guendouzi, Ceballos, Pepe, Aubameyang, Saka.

Formacioni startues i Aston Villës: Heaton, Guilbert, Engels, Mings, Taylor, Nakamba, Mcginn, Grealish, El Ghazi, Trezeguet, Wesley.

loading…