Katar 2022

Formacionet zyrtare: Argjentina dhe Franca zbresin në fushë me “artilerinë” e rëndë

Argjentina dhe Franca kanë publikuar formacionet startuese për finalen e madhe të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Stadiumi “Lusail Iconic” është arena e përballjes së madhe finale në Kupën e Botës me fillim nga ora 16:00, shkruan Demokracia.com.

Argjentina synon të triumfojë pas shumë e shumë vitesh në Botëror, teksa Franca kërkon mbrojtjen e trofeut.

Dy përzgjedhësit e kombëtareve do ta nisin takimin final me përbërjet më të mira që kanë në dispozicion.

FORMACIONET ZYRTARE:

ARGJENTINA: Emiliano Martínez; Molina, Romero, Otamendi, Acuña; Di María, De Paul, Enzo Fernández, Mac Allister; Leo Messi. Álvarez.

FRANCA: Lloris; Koundé, Varane, Upamecano, Hernández; Griezmann, Tchouaméni, Rabiot; Dembélé, Giroud, Mbappé.