Super-ndeshja

Finale Dramatike, River Plate mbret i Amerikës Latine

Ka përfunduar drama mes River Plate dhe Boca Juniors në kaudër të garës së Copa Libertadores.
River Plate tanimë është zyrtarisht kampion i Libertadores, pasi mposhti Bocan me rezultat 3-1 në ndeshjen e dytë të zhvilluar në “Santiago Bernabeu” me rezultat të përgjithshëm 5-3, pasi ndeshja e parë e zhvilluar në “Bombera” përfundoi 2-2.

Ndeshja e rregullt përfundoi 1-1, dhe pastaj skuadrat shkuan në vazhdime ku River Plate shënoi edhe dy gola të tjerë për ta marrë titullin.