Superliga

Feronikeli ’74 merr fitore të madhe ndaj Dukagjinit

Feronikeli 74 ka shënuar fitore të madhe ndaj Dukagjinit me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 17-të të Superligës së Kosovës.

Ndeshja ishte shumë e fortë dhe me duele të shumta, pasi që dy skuadrat nuk lëshonin asnjë duel.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 34-të, kur Florent Avdyli shënoi për 1-0.

Në pjesën e dytë Dukagjini tentoi të barazonte me të gjitha forcat, por nuk ia arriti.

Në minutën e 90-të ishte një moment kur u kërkua penallti nga klinasit, por që gjyqtari pasi e shikoi VAR-in nuk vendosi për dënimin më të madh në futboll.

Feronikeli 74 me këtë fitore shko në kuotën e 18 pikëve dhe mban vendin e shtatë.

Në anën tjetër Dukagjini mbetet i gjashti me 21 pikë.