Fabregas në Milan për 10 milionë euro

Cesc Fabregas pritet ta kompletojë transferimin e tij për 10 milionë euro në Milan gjatë janarit.

Trajneri i Chelseat Maurizio Sarri e ka dhënë dritën e gjelbër për largimin e mesfushorit spanjoll, i cili i ka bërë vetëm nëntë paraqitje me londinezët në këtë stinor.

Kontrata e 31-vjeçarit skadon në verën e ardhshme, mirëpo Milani dëshiron transferimin e tij qysh në janar për shkak të mungesave dhe lëndimeve.

Fabregas është lidhur disa herë me një kalim të tij në “San Siro” mirëpo si duket transferimi i tij do të kompletohet në afatin kalimtar dimëror të janarit.