LAJMI I FUNDIT

EKSKLUZIVE: Seanca e jashtëzakonshme për taksën mbahet të hënën, opozita i mblodhi nënshkrimet

Pas paralajmërimeve të Qeverisë Kurti për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe dhe atyre boshnjake, opozita në krye me AAK-në është organizuar për mbledhjen e nënshkrimeve për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit.

Ballkani.info merr vesh ekskluzivisht se tashmë opozita e përbërë nga PDK, AAK, Nisma dhe disa deputetë minoritarë joserbë, i kanë mbledhur mbi 40 nënshkrime.

Kjo ka bërë që seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të mbahet të hënën në ora 11. /Ballkani.info/

Së shpejti ju sjellim detaje të reja…