Edon Zhegrova

Edon Zhegrova nënshkruan me Lillen pritet vetëm prezantimi

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ashtu siç u raportua dje se do të jetë në një kampionat me Messin e Neymarin, ashtu edhe ndodhi, transmeton Demokracia.com.

Zhegrova tashmë ka arritur marrëveshje me skuadrën franceze Lille, dhe pritet vetëm zyrtarizimi.

22-vjeçari do të bëhet futbollisti i tretë në elitën e futbollit francezë nga Kombëtarja e Kosovës pas Valon Berishës e Arbër Zenelit që luajnë te Reimsi.

Zhegrova te Lille kalon pas një sezoni fantastik që kishte te Baseli.