Edhe një tjetër sjellje skandaloze e Trumpit, ja si i hedh në tokë kufjet (VIDEO)

Nuk dihet nëse nuk i pëlqeu përkthimi apo nëse u lodh duke mbajtur pajisjen në dorë, por presidenti i SHBA’së Donald Trump i la të gjithë gojëhapur kur lëshoi në dysheme kufjet të cilat ju dhanë me qëllim që të kuptonte më mirë homologun argjentinas Mauricio Macri, vendi i të cilit pret samitin e G20.

Në një fjalë të shkurtër pas veprimit, Trump tha se kuptonte më mirë homologun përmes spanjishtes sesa përkthimit dhe se ata kanë qenë miq të mirë prej kohësh.

Gjithsesi ky nuk ishte momenti i vetëm i sikletshëm pasi sërish dy Presidentët duket se nuk u morën vesh dhe aq mirë gjatë kohës që liderët po grumbuloloheshin për të ashtuquajturën foto familjare, një proces i zakontë në samite të tilla.

Trump duket se mbërriti i pari në podium dhe largohet duke e lënë të suprizuar homologun Macri.

Ky i fundit u përpoq ta thërriste, por nuk mori asnjë përgjigje në këmbim nga lideri i Uashingtonit teksa edhe gjuha e tij trupore shfaqi njëfarë zhgënjimi.