Futbolli Çekë

Edhe një tjetër shtet evropian zyrtarizon rifillimin e kampionatit

Pezullimit të futbollit për shkak të Koronavirusit duket se po i vjen fundit dhe gjithçka është drejt rikthimit në normalitet.

Shumë shtete kanë njoftuar datat për rifillimin e kampionatit, teksa së fundmi të njëjtën gje ka bërë edhe Çekia. Pas një mbledhje me klubet mëngjesin e sotëm, është rënë dakord që kampionati të rifillojë më 23 maj.

Një lajm ky shumë i mirë për të gjithë tifozët, të cilëve do ju duhet ët presin vetëm 10 ditë bërë të parë skuadrat e tyre në fushate lojës.

Do ketë një protokoll të rreptë sigurie për të gjitha skuadrat, teksa të gjitha ndeshjet do të luhen pa praninë e tifozëve, në mënyrë që të mos rrezikohet më shumë.