Edhe një dështim i Manchester City, barazon me Leeds

Manchester City ka dështuar përsëri për t’i marrë tri pikë në Premier Ligë. Sonte ata janë ndalur nga Leeds United

Kohë më shumë shi në Leeds por edhe një dështim i radhës për Manchester City.

Skuadra e Pep Guardiolës pasi u mposht në shtëpi nga Leicester City është ndalur sonte edhe në Leeds United, ku ka barazuar me rezultat 1-1.

Pjesa e parë ishte shumë më e mirë për Manchester Cityn ku kishte shumë mundësi për të shënuar por që nuk arritën që të shenojnë deri në minutën e 17-të ku shënoi Raheem Sterling.

Në minutat e mbetur, Leeds kishte disa mundësi që të kalonte në epërsi nëse do t’i kishte shfrytëzuar rastet më mirë, por këtë nuk e bëri.

Pavarësisht tentimeve nga të dy skuadrat, City kthehet në shtëpi me vetëm një pikë, kurse Leeds edhe njëherë tregoi se do të jetë një skuadër e fortë për këtë sezon.

Pas tri ndeshjeve të zhvilluara, Manchester City ka vetëm katër pikë kurse Leeds United nga katër ndeshje ka tubuar 7 pikë dhe është në vendin e 5-të.