Kampionati Evropian

Edhe Gjermania publikon listën e futbollistëve për Euro 2020

Edhe Kombëtarja e Gjermanisë ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e Kampionatit Evropian 2020.

Kombëtarja gjermane në qershor do të luajë tri ndeshje, ku takon Francën, Portugalinë dhe Hungarinë.

Gjermania me një gjeneratë të re do të mundohet që të mrekullinë në Euro 2020.

Më poshtë listën e plotë: