dua lipa

Dua Lipa nxjerr në pah figurën e saj mbresëlënëse, ndërsa ndan fotografi nga prapaskenat e këngës së saj të re

Dua Lipa shfaqi figurën e saj ‘të pabesueshme’ me një ansambël seksi, teksa ndau fotografi nga prapaskenat nga videoklipi i këngës së saj të re “Illusion” të enjten.

Këngëtarja 28 vjeçe, njoftoi albumin e saj të tretë “Radical Optimism” në mars dhe “Illusion” do të jetë kënga e tretë e saj, pas “Training Season” në shkurt dhe “Houdini” në nëntor 2023

Në fotografitë marramendëse në Instagram, Dua u ngjit në shkallët e një ndërtese të mbushur me kërcimtarë me jelek të bardhë dhe pantallona të shkurta të zeza në poza të ndryshme rastësore.

Ylli i popit bashkoi kostumin e saj me geta të zeza të tejdukshme dhe çizme të zeza deri në gjunjë.

Fituesi tre herë i çmimit “Grammy” zbuloi më parë se albumi do të jetë i disponueshëm për t’u transmetuar ose blerë nga 3 maji dhe do të ketë 11 këngë.