Prishtina – Dukagjini

Derbi Prishtina – Dukagjini i besohet gjyqtarit Visar Kastrati

Këtë vikend rikthehet futbolli kosovar ku zhvillohen ndeshjen 1/8 e finales së Kupës së Kosovës, shkruan Demokracia.com.

Katër ndeshje të kësaj faze do të zhvillohen të shtunën, kurse katër tjera të dielën.

Ndeshja kryesore luhet mes Prishtinës e Dukagjinit përballje kjo që zhvillohet në Lipjan derisa i është besuar gjyqtarit Visar Kastrati.

Orari, vendi dhe gjytarët e ndeshjeve të 1/8 e finales: