Derbi Manchester United-Arsenal, formacionet zyrtare

Sonte në Angli do të përballet dy nga kuadrat më të mëdha të këtij vendi, Manchester United-Arsenal.

Manchester United hynë në këtë ndeshje pas një serie negative pa fitore të Jose Mourinhos dhe me probleme të shumta sidomos në repartin defansivë.

Po ashtu, në këtë ndeshje Mourinho hynë edhe pas problemeve që pati me yllin e kësaj skuadre, Paul Pogba, i cili nuk ka startuar sonte.

Nga ana tjetër, Arsenali janë super të motivuar dhe dëshirojnë që ta vazhdojnë ecurinë e tyre pa humbje, të cilën e nisën që nga muaji shtator.