Derbi

Derbi i shqiptarëve në ditën e parë të rikthimit të Bundesligës, Berisha kundër Gjasulës

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Fortuna Düsseldorfit dhe SC Paderbornit.

Do të jetë derbi i shqiptarëve në ditën e parë të rikthimit të Bundesligës pas pandemisë së koronavirusit.

Për SC Paderbornin, nga minuta e parë është hedhur në fushë edhe mesfushori i Kombëtares shqiptare, Klaus Gjasula.

Kurse për Fortuna Düsseldorfit starton mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Valon Berisha.

Do të jenë interesante ndeshjet e para në Bundesliga pas kthimit pas pandemisë së koronavirusit, sfida që do të luhen deri në fund pa pranin e tifozëve.

Ndeshja zhvillohet nga ora 15:30.

Fortuna Düsseldorf: