Deputeti i AAK-së

Demaliaj pishman që ia recitoi Kurtit poezinë “Ylli i Vogël”: As yll më s’ka mbet! Reciton poezi të re

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj është mjaftë i “famshëm” kur bëhet fjala tek libri dhe veçmas poezitë.

Ai famën e mori në Kuvendin e Republikës së Kosovës, kur kryeministrit Kurti ia recitoi poezinë “Ylli i Vogël”. Madje deputeti thotë se i ka rënë pishman që ia ka recituar atij këtë poezi, për shkak se sipas tij as yll më s’ka mbet.

E në RTK ai vjen me një poezi tjetër.