Dalin pamjet tragjike të rrëzimit të helikopterit para stadiumit (VIDEO)

Helikopteri i pronarit të Leicester Cityt është përplasur me helikopter afër stadiumit të klubit.

Ende nuk është e konfirmuar nëse presidenti i klubit, Vichai Srivaddhanaprabha është përplasur me helikopterin e tij personal jashtë stadiumit të Leicesterit “King Power Stadium”.

Videoja tregon një zjarr të madh, ndërsa dëshmitarët thanë për Sky Sports News: “helikopteri doli nga fusha, por humbi kontrollin brenda pak sekondave dhe u rrëzua në parkun e makinave të stafit të klubit që është shumë afër stadiumit.

“Ne kemi të bëjmë me një incident në afërsi të Stadiumit King Poëer, shërbimet e emergjencës janë në dijeni dhe po merren me rastin”, thuhet në r3eagimin zyrtar të policisë.

https://video.syri.net/upload/videos/2018/10/KVuLZlHGBPNhzHAJWYRt_27_7b72876cc286f4f10275206b7fa34b85_video_720p_converted.mp4